Bezpłatna wysyłka od 180 zł! sprawdź koszty wysyłki ›
Bezpieczeństwo Twoich transakcji gwarantuje protokół SSL
Kontakt telefoniczny: 792 761 374

Porwania - Monika Sławecka

  • Wydawca:Pascal
  • W magazynie: dużo wysyłka w 24H
  • Liczba stron:240
  • Data wydania:2020
  • Wydawnictwo:Pascal
  • Autor: Monika Sławecka
  • ISBN:9788381036269
  • Stan:Nowa
  • Język:Polski

Cena: 39,90 zł

Cena promocyjna: 19,94 zł

zapytaj o produkt
Chcesz zamówić więcej sztuk tego produktu: napisz do Nas

Porwania - Monika Sławecka

Więcej widoków

"Porwania" najnowsza książka Moniki Sławeckiej przedstawiająca dramatyczne losy osób porwanych i ich rodzin w oparciu o osobiste narracje pokrzywdzonych. Publikacja ukazuje motywy sprawców i trudną drogę służb zaangażowanych w poszukiwania.

Statystyki pokazują, że w każdym roku liczba porwań sięga około 20 tysięcy. Niektórych zaginionych udało się odnaleźć w przeciągu kilku dni, niektórych po kilku miesiącach, ale części nie odnaleziono nigdy. Jednym z opisanych w książce przypadków jest znana historia porwania Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Relacje i historie przedstawione w książce dotyczą szerokiego spektrum problemu. Poruszono w niej aspekty psychologicznych następstw porwania, z którymi mierzą się same ofiary i ich rodziny. Pokazano emocjonujące, prawdziwe relacje pokrzywdzonych, gdzie strach i rozpacz stały się ich codziennością.

Tematykę książki wzbogacono o opis doświadczeń pracowników udzielających pomocy i wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. Ukazano, w jaki sposób mierzą się z tymi trudnymi zadaniami agenci CBŚ, psychologowie i detektywi. Autorka ujawnia też realia dotyczące okoliczności i motywy działań samych sprawców.

Niewątpliwą zaletą książki jest przekrojowe ujęcie tematu. Dzięki przedstawieniu zjawiska z różnych perspektyw - ofiary, sprawcy, służb pomocy - otrzymujemy rzetelne i interesujące ukazanie tematu porwań dzieci i dorosłych. Jest to ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby szeroko zapoznać się z tematyką porwań i uprowadzeń. Historie opisane w książce są różne i dotyczą osób porwanych w odmiennym wieku. Czy udało się natomiast wychwycić jakąś spójność w działaniu sprawców?


O autorce

Monika Sławecka jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Swój talent i pasję realizuje jako filmoznawczymi, scenarzystka oraz autorka książek. "Porwania" to czwarta z kolei książka, którą napisała. Na koncie ma trzy wydawnictwa reportażowe poruszające trudne tematy społeczne, w tym morderstwo ("Dożywiocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej" ), przemoc i nadużycia seksualne skupione wokół szkół baletowych ("Balet który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych") oraz alkoholizmu, z którym zmagają się kobiety ("Alkoholizm. Piekło kobiet").


[profiler]
Memory usage: real: 16777216, emalloc: 16016376
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.8365100
mage::app::init::system_config0.0013127,328262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.0017190,2960
mage::app::init::config::load_cache0.006111,7840
mage::app::init::stores0.02251925,6561,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0003110,8640
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.01241274,792262,144
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.0005786,0000
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0001119360
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0001119360
mage::app::init::config::section::stores_travelco0.004712,1440
mage::app::init_front_controller0.00411157,816524,288
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.0026187,008524,288
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.0011160,2400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00521132,2160
DISPATCH EVENT:model_load_after0.002141320,4720
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.000620310,2160
mage::dispatch::routers_match0.7841100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.047311,698,0882,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0018133,1440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0064236,6640
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.004611,4320
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.0050190,096262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.024111,322,8962,359,296
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00711138,1440
OBSERVER: log0.00481105,8960
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0007114,4400
OBSERVER: pagecache0.0012117,2640
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.7324100
DISPATCH EVENT:model_load_before0.001240820,2080
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.0031195,2880
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.00279894,9200
__EAV_LOAD_MODEL__0.044111,570,5361,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0009140,2800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.00038957,2160
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.005612158,8720
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.01001233,488262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.0001479,5360
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02221248,656262,144
mage::app::init::config::section::websites0.008511,7520
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.00781205,848262,144
OBSERVER: inventory0.00541177,640262,144
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.008520669,4560
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.037811,123,0561,310,720
OBSERVER: reports0.036211,065,9841,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0018177,0800
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.00651299,160524,288
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.000620010,0720
OBSERVER: sendfriend0.0015152,080262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0022131,8880
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.001616560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.112415,071,6084,980,736
BLOCK: formkey0.00091112,7120
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0004944,9200
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0002944,9200
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0002945,1680
BLOCK: root0.0012165,2080
BLOCK: head0.0011167,496262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00022335,3280
BLOCK: js_cookies0.0010159,6400
BLOCK ACTION: head -> addCss0.0001711,0560
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0001916,7760
BLOCK: after_body_start0.0021199,4320
BLOCK: toogasfeaturedpopup0.00991409,368524,288
BLOCK: global_notices0.0008157,6240
BLOCK: header0.0009159,5360
BLOCK: top.links0.0009161,272262,144
BLOCK: store_language0.0010161,3680
BLOCK: top.container0.0013151,0560
BLOCK: global_messages0.0023174,3200
BLOCK: breadcrumbs0.0008158,328262,144
BLOCK: footer0.0014191,0720
BLOCK: core_profiler0.0007150,6160
BLOCK: cms_footer_links0.0009150,0960
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0027394,672262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00032615,2640
BLOCK: catalog.topnav0.00151125,6560
BLOCK ACTION: footer_links -> addLink0.0044572,384262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0008150,4240
BLOCK: checkout_cart_link0.00141114,5920
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCartLink0.00321118,648262,144
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCheckoutLink0.0009118,2160
BLOCK: cart_sidebar0.00221194,1040
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00161140,440262,144
BLOCK: right.poll0.00331130,4720
BLOCK: right.reports.product.viewed0.00211212,592262,144
BLOCK: right.reports.product.compared0.0008173,2960
BLOCK: google_analytics0.0009153,216262,144
BLOCK: wishlist_link0.00281152,4560
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0016158,440262,144
BLOCK: head_rss0.00201105,8400
BLOCK: footer.newsletter0.0008158,3120
BLOCK: facebook_init0.0007160,864262,144
BLOCK: product.info0.00691167,7520
BLOCK: product.info.media0.00201211,480262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0009174,9120
BLOCK: product.info.additional0.0009159,616262,144
BLOCK: product.description0.0008157,5840
BLOCK: product.attributes0.0008157,9840
BLOCK: product.info.addto0.002913,1600
BLOCK: product.info.addtocart0.002813,1680
BLOCK: product.info.options.wrapper0.002813,2000
BLOCK: product.info.options0.0009162,9840
BLOCK: html_calendar0.0008157,712262,144
BLOCK: product.info.options.wrapper.bottom0.002913,2320
BLOCK: product.clone_prices0.002813,6160
BLOCK: product.info.container10.0009157,9520
BLOCK: catalog.product.related0.0009171,6880
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00171103,456262,144
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0008159,2720
BLOCK: paypal.partner.right.logo0.0007157,5280
BLOCK: productalert.price0.0009158,7520
BLOCK ACTION: productalert.price -> preparePriceAlertData0.006314,9760
BLOCK ACTION: productalert.stock -> prepareStockAlertData0.0013145,568262,144
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00131120,5520
BLOCK: product.info.simple0.0008170,7520
BLOCK: 0.00141118,376262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.5109100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0002522,9040
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00653842,8000
frontend/travel/travelco/template/page/2columns-left.phtml0.494113,049,2003,407,872
frontend/base/default/template/page/html/head.phtml0.01991400,856524,288
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.0003512,8560
frontend/base/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0024165,4960
frontend/travel/travelco/template/lightboxes/head.phtml0.00591114,280262,144
frontend/travel/travelco/template/page/html/header.phtml0.34121420,312786,432
frontend/travel/travelco/template/catalog/category/seria_wydawnicza.phtml0.33661526,384786,432
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0049205152,8720
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_before0.000520510,3120
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_after0.010220512,4000
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.00051959,4960
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0073657,6400
frontend/travel/travelco/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.001112,8400
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view.phtml0.100911,530,4001,310,720
_LOAD_ATTRIBUTE_BY_CODE__0.0027214,2480
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view/type/default.phtml0.03801515,248262,144
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/price.phtml0.03571444,504262,144
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.0038170,280262,144
OBSERVER: catalogrule0.0037167,400262,144
locale/currency0.0092229,6960
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.00801202,768262,144
CORE::create_object_of::Mage_Paypal_Model_Express0.0007113,4080
CORE::create_object_of::Mage_PaypalUk_Model_Express0.0008113,6560
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view/addto.phtml0.001112,5840
frontend/travel/travelco/template/lightboxes/media.phtml0.0040117,7680
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Link_Product_Collection0.0007217,7520
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0029242,0400
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.008521,3920
DISPATCH EVENT:catalog_product_upsell0.0026137,4960
OBSERVER: bundle_observer0.0024134,7040
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/list/related.phtml0.002011,7520
frontend/travel/travelco/template/callouts/left_col.phtml0.002011,9760
frontend/travel/travelco/template/searchautocomplete/init.phtml0.001216,4240
CACHE_URL0.01451521,352524,288