Bezpłatna wysyłka od 180 zł! sprawdź koszty wysyłki ›
Bezpieczeństwo Twoich transakcji gwarantuje protokół SSL
Kontakt telefoniczny: 792 761 374

Porwania - Monika Sławecka

  • Wydawca:Pascal
  • W magazynie: dużo wysyłka w 24H
  • Liczba stron:240
  • Data wydania:2020
  • Wydawnictwo:Pascal
  • Autor: Monika Sławecka
  • ISBN:9788381036269
  • Stan:Nowa
  • Język:Polski

Cena: 39,90 zł

Cena promocyjna: 19,94 zł

zapytaj o produkt
Chcesz zamówić więcej sztuk tego produktu: napisz do Nas

Porwania - Monika Sławecka

Więcej widoków

"Porwania" najnowsza książka Moniki Sławeckiej przedstawiająca dramatyczne losy osób porwanych i ich rodzin w oparciu o osobiste narracje pokrzywdzonych. Publikacja ukazuje motywy sprawców i trudną drogę służb zaangażowanych w poszukiwania.

Statystyki pokazują, że w każdym roku liczba porwań sięga około 20 tysięcy. Niektórych zaginionych udało się odnaleźć w przeciągu kilku dni, niektórych po kilku miesiącach, ale części nie odnaleziono nigdy. Jednym z opisanych w książce przypadków jest znana historia porwania Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Relacje i historie przedstawione w książce dotyczą szerokiego spektrum problemu. Poruszono w niej aspekty psychologicznych następstw porwania, z którymi mierzą się same ofiary i ich rodziny. Pokazano emocjonujące, prawdziwe relacje pokrzywdzonych, gdzie strach i rozpacz stały się ich codziennością.

Tematykę książki wzbogacono o opis doświadczeń pracowników udzielających pomocy i wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. Ukazano, w jaki sposób mierzą się z tymi trudnymi zadaniami agenci CBŚ, psychologowie i detektywi. Autorka ujawnia też realia dotyczące okoliczności i motywy działań samych sprawców.

Niewątpliwą zaletą książki jest przekrojowe ujęcie tematu. Dzięki przedstawieniu zjawiska z różnych perspektyw - ofiary, sprawcy, służb pomocy - otrzymujemy rzetelne i interesujące ukazanie tematu porwań dzieci i dorosłych. Jest to ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby szeroko zapoznać się z tematyką porwań i uprowadzeń. Historie opisane w książce są różne i dotyczą osób porwanych w odmiennym wieku. Czy udało się natomiast wychwycić jakąś spójność w działaniu sprawców?


O autorce

Monika Sławecka jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Swój talent i pasję realizuje jako filmoznawczymi, scenarzystka oraz autorka książek. "Porwania" to czwarta z kolei książka, którą napisała. Na koncie ma trzy wydawnictwa reportażowe poruszające trudne tematy społeczne, w tym morderstwo ("Dożywiocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej" ), przemoc i nadużycia seksualne skupione wokół szkół baletowych ("Balet który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych") oraz alkoholizmu, z którym zmagają się kobiety ("Alkoholizm. Piekło kobiet").


[profiler]
Memory usage: real: 17301504, emalloc: 16147936
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.4206100
mage::app::init::system_config0.0008127,328262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00181186,152262,144
mage::app::init::config::load_cache0.003511,7840
mage::app::init::stores0.00801925,704786,432
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0002110,8640
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.00261274,792262,144
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.0003786,0000
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0001119360
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0001111,1920
mage::app::init::config::section::stores_travelco0.001412,1440
mage::app::init_front_controller0.00221157,8160
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.0014187,0080
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.0006160,2400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00171132,304262,144
DISPATCH EVENT:model_load_after0.001541420,5200
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.000520310,2160
mage::dispatch::routers_match0.3977100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.011111,698,0482,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0004133,1440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0011236,6640
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.0013190,0480
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.003911,322,9042,359,296
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00421138,1440
OBSERVER: log0.00351105,8960
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0002114,4400
OBSERVER: pagecache0.0004117,2640
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.3859100
DISPATCH EVENT:model_load_before0.001140920,2400
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.0011195,2720
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.00149894,9200
__EAV_LOAD_MODEL__0.021711,570,6561,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0004140,2800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.00028957,2320
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.004212158,8960
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.00511233,488262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.0001479,5360
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.00991248,640262,144
mage::app::init::config::section::websites0.004211,7520
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.00281205,848262,144
OBSERVER: inventory0.00221177,640262,144
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.005120769,6800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0034208154,936262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_before0.000420610,3440
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_after0.007620612,4720
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.011511,123,1761,048,576
OBSERVER: reports0.011111,066,1521,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0004176,336262,144
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.00221298,912524,288
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.000420010,0720
OBSERVER: sendfriend0.0004152,0320
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0024131,8880
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.054315,017,3684,980,736
BLOCK: formkey0.00061113,2240
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0003945,1760
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0002944,9200
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0002944,9120
BLOCK: root0.0004165,2080
BLOCK: head0.0004167,496262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00012335,3280
BLOCK: js_cookies0.0004159,6400
BLOCK ACTION: head -> addCss0.0000711,0560
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0001916,7760
BLOCK: after_body_start0.0005199,4320
BLOCK: toogasfeaturedpopup0.00291410,144524,288
BLOCK: global_notices0.0004157,6240
BLOCK: header0.0004159,5360
BLOCK: top.links0.0004161,272262,144
BLOCK: store_language0.0003161,3680
BLOCK: top.container0.0003151,0560
BLOCK: global_messages0.0006174,3200
BLOCK: breadcrumbs0.0004158,328262,144
BLOCK: footer0.0005191,0720
BLOCK: core_profiler0.0003150,6160
BLOCK: cms_footer_links0.0003150,0960
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0015394,720262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00022615,2640
BLOCK: catalog.topnav0.0004165,1200
BLOCK ACTION: footer_links -> addLink0.0017571,8720
BLOCK: catalog_product_price_template0.0004150,4240
BLOCK: checkout_cart_link0.00041114,592262,144
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCartLink0.00111118,6560
BLOCK ACTION: checkout_cart_link -> addCheckoutLink0.0004118,2160
BLOCK: cart_sidebar0.00061194,112262,144
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00051140,432262,144
BLOCK: right.poll0.00151130,4720
BLOCK: right.reports.product.viewed0.00071212,608262,144
BLOCK: right.reports.product.compared0.0004173,2960
BLOCK: google_analytics0.0003153,2000
BLOCK: wishlist_link0.00111152,224262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0004158,4320
BLOCK: head_rss0.00111105,840262,144
BLOCK: footer.newsletter0.0004158,3120
BLOCK: facebook_init0.0003160,8640
BLOCK: product.info0.00551174,000262,144
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.000519611,7680
BLOCK: product.info.media0.00071213,520262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0004174,9120
BLOCK: product.info.additional0.0004157,5680
BLOCK: product.description0.0004157,584262,144
BLOCK: product.attributes0.0004157,9840
BLOCK: product.info.addto0.002813,1600
BLOCK: product.info.addtocart0.002813,1680
BLOCK: product.info.options.wrapper0.002713,2000
BLOCK: product.info.options0.0004162,9840
BLOCK: html_calendar0.0004157,7040
BLOCK: product.info.options.wrapper.bottom0.002813,2320
BLOCK: product.clone_prices0.002813,6160
BLOCK: product.info.container10.0004157,952262,144
BLOCK: catalog.product.related0.0004171,6880
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00061103,4560
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0004159,280262,144
BLOCK: paypal.partner.right.logo0.0003157,5280
BLOCK: productalert.price0.0004158,7520
BLOCK ACTION: productalert.stock -> prepareStockAlertData0.0005146,0640
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00051120,544262,144
BLOCK: product.info.simple0.0004170,7520
BLOCK: 0.00051118,352262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.2862100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0001522,9040
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00483842,8000
frontend/travel/travelco/template/page/2columns-left.phtml0.268912,990,2003,670,016
frontend/base/default/template/page/html/head.phtml0.00961400,288524,288
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.0002512,8560
frontend/base/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0006165,4960
frontend/travel/travelco/template/lightboxes/head.phtml0.00261114,232262,144
frontend/travel/travelco/template/page/html/header.phtml0.19621352,704786,432
frontend/travel/travelco/template/catalog/category/seria_wydawnicza.phtml0.19371458,760786,432
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0009657,6400
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view.phtml0.045811,530,0401,310,720
_LOAD_ATTRIBUTE_BY_CODE__0.0019214,2560
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view/type/default.phtml0.01351514,632524,288
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/price.phtml0.01221444,240524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.0012170,2800
OBSERVER: catalogrule0.0011167,4000
locale/currency0.0025229,6160
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.00271202,7440
CORE::create_object_of::Mage_Paypal_Model_Express0.0002113,4080
CORE::create_object_of::Mage_PaypalUk_Model_Express0.0002113,6560
frontend/travel/travelco/template/lightboxes/media.phtml0.0039117,7680
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Link_Product_Collection0.0004217,7520
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0014242,0400
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.004221,3920
DISPATCH EVENT:catalog_product_upsell0.0011137,4960
OBSERVER: bundle_observer0.0010134,7040
frontend/travel/travelco/template/catalog/product/list/related.phtml0.001011,7520
frontend/travel/travelco/template/callouts/left_col.phtml0.001211,9760
CACHE_URL0.01531530,568786,432